Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma 08:30 - 17:00

İletişim Bilgileri

+(90) 364 254 90 29

+(90) 364 254 90 26

corumosb[et]corumosb.org.tr

bilgiedinme[et]corumosb.org.tr

Pınarçay OSB Organize Sanayi

Tesisleri No: 1

Pazartesi - Cuma: 08:30 | 17:00

Cumartesi & Pazar - KAPALIÇorum Osb

Site İçerikleri İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz. Tüm Firmalar Rekabetin Korunması Kanununun 4. ve 6. Maddesine Uygun Olarak Eklenmiştir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Çorum OSB

SANAYİCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

SANAYİCİLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR 3.11.2023

SANAYİCİLERİMİZEÖNEMLE DUYURULUR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yayımlanan “Dağıtım Lisansı Sahibi Tüzel Kişiler ve Görevli Tedarik Şirketlerinin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar” Madde-19 gereğince TEİAŞ tarafından tahakkuk ettirilen iletim bedelleri hesabı yeniden düzenlenmiştir.

Bu kapsamda Elektrik faturalarında ki TEİAŞ İletim Bedeli hesabı aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

ELEKTRİKTÜKETİMİ İÇİN

TEİAŞ tarafından tüketim için tahakkuk ettirilen sabit bedel bölgemizde bulunan toplam trafo gücüne göre paylaştırılarak hesaplanmış, TEİAŞ tarafından tüketim için tahakkuk ettirilen değişken bedel ise toplam hattan çekilen tüketime göre paylaştırılarak hesaplanmıştır.

ELEKTRİKÜRETİMİ İÇİN

TEİAŞ tarafından elektrik üretimi için tahakkuk ettirilen sabit bedel bölgemizde bulunan toplam Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali (GES) kurulu gücüne göre paylaştırılarak hesaplanmış, TEİAŞ tarafından elektrik üretimi için tahakkuk ettirilen değişken bedel ise toplam hatta verilen elektrik üretimine göre paylaştırılarak hesaplanmıştır.


Tarife Usul ve Esaslar TIKLAYINIZ