Çorum OSB ARSA TAHSİSLERİ

Kurum ve Kuruluşlarla Sınırsız ve Kolay Hizmet (KOSGEB Merkez Müdürlüğü, TSE Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği İrtibat Bürosu, Gümrük Müşavirliği Hizmetleri, Çevre Birimi ve Danışmanlık Hizmetleri, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, Çorum TSO Şubesi, ,Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu)


ARSA TAHSİSLERİ

Çorum OSB 1977 yılında Mevcut Bölgede 260, 1997 yılında ise Tevsii Alanda 177 hektar 2006 yılında 13 ve 2008 yılında 215 hektar olmak üzere toplam 665 hektar alan üzerine kurulmuştur. Mevcut Bölgede 74, Tevsii Alanda 51,13 hektarlık ilave alanda 1 parsel ve 215 hektarlık ilave alanda 130 parsel olmak üzere toplam 256 adet sanayi parseli bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgemiz Karma Organize Sanayi Bölgesi olup,Bölgemizde makine, ziraat aletleri, gıda, plastik ve elektro plastik ürünler,medikal ürünler, orman ürünleri, kimya sanayi, seramik, mermer, ısı yalıtım,prefabrik yapı elemanları, döküm, oto yan sanayi ,tekstil, mobilya ve metal sanayi gibi tesisler yer almaktadır.

Mevcut Bölgede sanayici için gerekli elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon,yağmursuyu gibi noksansız altyapı ile sanayicilere hizmet verilmektedir.Elektrik, doğalgaz ve su şebekesinin bakım ve işletmesi,telefon Bölge Müdürlüğünce yapılmaktadır.

 Ülkemiz Yatırım teşvik uygulamaları kapsamında6 Bölgeye ayrılmış olup, Çorum İlimiz 4.bölgededir.Yatırımın ÇorumOSB’de yapılması halinde 5. Bölgenin teşvik kapsamına girmekte olup , KDVistisnası ,Gümrük Vergisi Muafiyeti ,Gelir/Kurumlar Vergisi indirimi ,Faizdesteği,SGK İşveren Prim desteği teşviklerinden yararlanılacaktır.


Müracaat ile ilgili belgelere ulaşmak için TIKLAYINIZ